הקבלות מעורפלות בע"מ ושות'

30 בדצמבר 2007

דמיינו לעצמכם עולם מקביל, אבל לא מקביל מטורף עם צלחות מעופפות, אנשי חלל שאומרים בי-בופ בי-בופ ועדי אשכנזי כראש הממשלה. סתם מקביל קצת שונה. למשל, כולם נוהגים בצד שמאל של הכביש ולמשקה המועדף קוראים "שיבזוזי". דברים קטנים כאלה.
ובעולם המקביל, נקרא לו שמעון, התפתח אי שם בשלהי המאה ה-16 בילוי חדש, שמקורו כמו רוב האופנות – מהצבא, ספציפית הצבא המשמעותי באותם זמנים, הצי.
מלחים משועממים שבילו תקופות זמן ממושכות בלב ים וחיפשו ריגושים והסחות דעת מבדרות, החלו במנהג שנתפס כמשונה בזמנו – הצלפה בדגי טרוטות.
בתחילה לא הבינו "שוכני היבשה" למה המלחים המטורפים מצליפים לעצמם ואחד לשני בלחיים בעזרת דגי טרוטה, אך תיכף התבררו המשיכות ההדוניסטיות – תחושת ההצלפה של הדג הקר על הלחי היתה לא נעימה בעליל, אך תחושת הכאב ועיסוק ההצלפה שיחררו אנדורפינים ברחבי הגוף והפכו את החוויה למהנה, ועם הזמן אף לממכרת. העיסוק הפך את לחייהם לאדומות ובצורת קשקשים ואצבעותיהם לריח דג חריף, אך המלחים היו מאושרים עם טרוטותיהם.

האופנה החדשה התפשטה כפריחה על ילד חולני אלרגי לבוטנים שאכל בוטנים.
בכל מקום ניתן היה לראות מלחים מצליפים או מתכוננים להצלפות. המלחים תיארו גם את האושר שבהתעסקות בלכידת הדג, הכנתו להצלפה ושימוש באותו דג ע"י מספר אנשים. הצלפת טרוטות נהייתה למעין בילוי חברתי. במהרה התפשט העיסוק גם ליבשה ונפוץ ברחבי העולם, עם התפתחות הכפר הגלובאלי ותוכניות בידור בריטיות.

במרוצת השנים אנשים התרגלו להצלפה בטרוטות, והוא נהיה מנהג מקובל ונפוץ. עטיפות דגי טרוטות מאוקיינוסים שונים נמכרו בכל פיצוצייה. ילדים דירבנו את חבריהם לנסות להצליף מאחורי שיחים בבתי הספר. סרטים הוליוודים הראו אנשים יפים מתרווחים במיטה לאחר משגל עם דג טרוטה עסיסי. סרטים בוליוודים הראו אנשים קצת פחות יפים מתרווחים במיטה לאחר משגל עם דג טרוטה עסיסי. אנשים ישבו על בירות סילברסטאר ודג טרוטה, ואי אפשר היה ללכת לפאב בלי לחזור הביתה עם ריח של ים. אנשים אכלו ביסקוויטים בצורת דגים כדי לנסות להיגמל.

ארגון הבריאות העולמי, לאחר שהוכיח קשר מיידי בין ההצלפות לסרטן הלחי, ניהל מאבק ציבורי ארוך שנים כדי לחקוק נגד הצלפה בציבור ובסופו של דבר ניצח במאבקו. מצליפי העולם געשו.
"איך אפשר לאסור פעילות כ"כ אלמנטרית?", הם זעקו ב"גלייזר", "נאנא" ו"המדינה". "זו כפייה! יש לנו זכות להצליף איפה שבא לנו. כבר עכשיו נורא קשה לנו לטוס 4 שעות בלי דג קר. אם למישהו יש בעיה עם טרוטות שיילך למקום אחר וישחק שבץ-נא עם שאר יפי הנפש. כל הילדים המאגניבים מצליפים."
הוויכוח הציבורי בין תומכי הטרוטות ומתנגדי הטרוטות היה מהסוערים שנראו בעולמנו המקביל. חייהם היו בצומת דרכים.

ואין לי שום דבר אחר להוסיף בנידון.

אה, רגע, וואלה. נכון הקטע הזה עם הסיגריות? דומה קצת.
אין שום דבר טבעי, מתבקש ובטח ובטח לא נעלה בעישון במקומות ציבוריים וכל ההתבכיינות המצטדקת של המעשנים כ"כ עולה לי על העצבים שגבהתי ב-20 ס"מ.
אם לא תפסיקו להחטיף לי עם הטרוטות שלכם אני אבעט לכם בגרוגרת.

מודעות פרסומת

11 תגובות to “הקבלות מעורפלות בע"מ ושות'”

 1. גושן Says:

  אני חוקר כבר כמה שנים טובות את הסיבה שבגללה אנשים מתחילים להצליף אחד בשני עם דגים, את הסיבה שהם ממשיכים עם זה, ואת הסיבה שהם לא רוצים להיגמל.
  עדיין לא הגעתי למסקנה חד משמעית.
  מה שכן – המעשנים האלה ממש מעצבנים אותי (:

  אחלה פוסט, נהניתי מאוד.

 2. קופר Says:

  יש לי בדיוק שני דברים להגיד לך על זה:
  א) http://www.youtube.com/watch?v=ZMKCLyhBBwI
  ב) לא הבנתי. כלומר, לא הבנתי מה את מנסה להגיד באנלוגיה הזאת – איסור על להצליף בטרוטות בפומבי (כמובן בשטח פרטי ובהסכמה) נראה לי לא הגיוני באותה המידה כמו חוק העישון.

 3. מיה Says:

  איזה כיף שלחזור מהפאב לא כרוך בזריקה מיידית של הבגדים לסל כביסה וסגירה של הסל כדי שהריח לא יתפשט ברחבי הבית. יש סיבה של"ג בעומר מגיע רק פעם בשנה. אז לנו יש בגדים ריחניים ובעלי הפאבים עושים יותר כסף על אוכל. כולם מרוויחים. אה ויש את השטות סרטן הזאת שנחסכת מאיתנו.

  אגב, למי שעישון באמת חסר לו יכול להיכנס ל"חדרי המעשנים" שפאבים פתחו. אפילו לא צריך להדליק בתוכם סיגריה, כי רק מעצם השהייה שם אתה מעשן לפחות פאקט ב-5 דקות. כלומר, אם הריאות שלך לא קורסות אחרי ה-4 דקות הראשונות.

  וקופר – תודה על הסרטון. זכרתי שיש קשר למונטי פייטון בנוגע לסטירות עם דגים. אפילו בהתחלה חשבתי שלשם נום חותרת.

 4. נום Says:

  שניכם מקבלים "נכשל" בתשומת לב.
  פסקה שישית בסוף, ובואו לראות אותי אחרי השיעור.

 5. קופר Says:

  טוב, זה כי הCSS שלך דפוק, ולא רואים את הלינקים אלא אם עוברים עליהם.
  לתקן ומהר!

 6. נום Says:

  התירוצים שלך קלושים למדי.
  יהיה לי הרבה להגיד להורים שלך באסיפת הורים הבאה.

 7. מיה Says:

  טוב, ייאמר לזכותי שלפחות ההקבלה למונטי פייטון באה לי אינטואיטיבית. רק על זה מגיע לי מספיק בקושי, או טוב-.

 8. גושן Says:

  האמת שגם אני פספסתי את הלינק.
  וממש הקשבתי.
  בבקשה אל תקראי להורים שלי.
  הם בחול וטוב לי לבד בבית.

 9. נום Says:

  זה לטובתך, גושן. ועל פי המבחן האחרון שלך, הייתי אומרת שההורים שלך צריכים לחזור מחו"ל תיכף ומיד.

  שב ישר.


 10. לא שאני נגד שתגבהי ב- 20 ס"מ, אבל בתור "חובטת דגים" במשך 30+ שנים (אשר פסקה אך מתגעגעת) אני רוצה לבטא עמדה אחרת. הצורך של לחבוט דגים הוא כמו לעשות פיפי. לא משנה אם יש לפיפי ריח או לא – כשאתה צריך אתה צריך. הכי קל למי שלא צריך פיפי זה להגיד לך להתאפק!

 11. נום Says:

  הקבלה מצוינת, כי כאשר אני ממש צריכה פיפי ואין שירותים בסביבה זה בדיוק מה שאני עושה – מתאפקת. אני לא משתינה ברצפה של פאבים ובטח שלא משפריצה על אנשים אחרים (אלא אם כן הם מבקשים יפה).

  הסיבה היחידה שלאנשים נראה לגיטימי להמשיך לעשן בציבור זה בגלל שהם רגילים, ולא כי יש לזה איזו הצדקה או הכרח, זה מאנוכיות בלבד. וזו בדיוק הנקודה שלי.
  תעשנו כמה שאתם רוצים, אבל העובדה שלא מוכנים להתחשב באנשים אחרים זה מה שמרתיח אותי.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: